Vysokonapěťové elektromotory do náročných průmyslových podmínek jsou tou správnou volbou

Pohon náročných průmyslových zařízení vyžaduje nejen vysoký výkon a točivý moment, ale také robustní konstrukci, zvýšenou odolnost a také spolehlivost. Zjistěte, jaké jsou klíčové vlastnosti nízkonapěťových elektromotorů, co nesmí chybět při jejich konfiguraci a na co se zaměřit při jejich pravidelné údržbě.

Elektromotory s velmi vysokými výkony v tisících kW a mimořádnou silou jsou často jediným způsobem, jak zajistit složité průmyslové pohony. Vysokonapěťové elektromotory jsou zcela specifickou kategorii. Při výběru, údržbě a také při samotné provozu jsou nezbytné adekvátní znalosti a zkušenosti.

Klíčové parametry vysokonapěťových elektromotorů

Mezi vysokonapěťovými elektromotory najdete obecně elektromotory s výkonem od přibližně 200 kW až do 30 000 kW. Přičemž není problémem individuálně vyrobit i výkonnější elektromotor. Jak již ze samotného názvu vyplývá, motory tohoto typu jsou napájeny vysokým napětím a v praxi se můžete setkat s elektromotory napájenými od 380 do 13 800 V. Vybrat si také můžete počet pólů a to zpravidla v rozsahu od 2 do 12 v závislosti na tom, jakou od elektromotoru vyžadujete rychlost otáčení.

vysokonapatove elektromotory

Některé aspekty údržby vysokonapěťových elektromotorů

Každý elektromotor vyžaduje určitou údržbu, platí to i pro vysokonapěťové elektromotory, u nichž je pravidelná údržba mimořádně důležitá. Pravidelně je třeba odborně kontrolovat stav vinutí, izolační nátěry, opotřebení ložisek, osovou souměrnost a také provádět zkoušky těsnění a spojů. Údržbu VN elektromotorů rozhodně nedoporučujeme jakkoli zanedbat, neboť škody mohou mít v tomto případě mimořádně negativní finanční dopady.

Co je třeba vědět při konfiguraci vysokonapěťového elektromotoru?

konfigurace elektromotoru

Při konfiguraci vysokonapěťových elektromotorů je třeba zohlednit množství faktorů. Co nejpodrobněji je třeba znát všechny parametry konkrétní aplikace, nároky na výbavu a její vlastnosti. Před samotným výběrem elektromotoru často přistupujeme k simulaci jednotlivých parametrů a provozních podmínek. Každý jeden VN elektromotor je tedy přizpůsoben konkrétnímu způsobu použití. Pokud hledáte vysokonapěťový elektromotor, obraťte se na nás a my s vámi probereme všechny aspekty.

You Might Also Like