Jak můžeme využít brzdové elektromotory v průmyslovém odvětví

Brzdový elektromotor je univerzálním pohonným zařízením, které se hodí na běžné i průmyslové aplikace. Jak již z jeho názvu vyplývá, jde o elektromotor, který je vybaven integrovaným brzdovým mechanismem. Ten může být ovládán různými způsoby, ale my se nyní zaměřme na elektromotory vybavené elektromagneticky ovládanou brzdou. Na co jsou vhodné a v čem spočívají jejich nejdůležitější výhody?

Své hlavní využití si brzdové elektromotory nacházejí všude tam, kde je třeba dosáhnout vysoký brzdný moment. Také dosáhnout krátkou spínací dobu a v prostředí s extrémními podmínkami. Elektromagneticky ovládaná brzda elektromotoru vyniká svou jednoduchou ovladatelností a perfektně se dají využít i ve spolupráci s převodovkami při těch aplikacích, kdy se vyžaduje stupňovitá změna rychlosti.

Brzdové elektromotory a různé řady

brzdovy elektromotorBrzdové elektromotory v naší nabídce najdete s označením Albra a LCBR. Přičemž k dispozici jsou ve 4 variantách podle výstupních otáček od 700, přes 900, 1 400 až po 2 900 ot./min. Po kvalitativní stránce splňují ty nejvyšší standardy, spolehnout se můžete na jejich precizní zpracování, moderní design a široké montážní možnosti. Tyto motory umožňují okamžité brzdění, jedna třecí deska zajišťuje mimořádně rychlou odezvu, bez zatížení jsou tyto brzdové elektromotory schopné zastavit už během pár desítek vteřin.

Známe jejich rozměry

elektromotor rozmeryPropracované brzdové elektromotory, které naleznete v naší nabídce, se vyznačují velmi důležitou výhodou. Vestavěná brzda nijak nemění rozměry motoru, všechny komponenty související s brzdou, jakož i její zdroj, jsou zabudované ve skříňce s konektory. Rozměrově si tak brzdový elektromotor nevyžaduje žádné kompromisy, ani dodatečné konstrukční úpravy na poháněném zařízení.

 

Brzdové elektromotory řady Albra a LCBR se vyznačují tichým provozem. Dále vysokou bezpečností a také rychlou a stabilní brzdou s jednoduchým ovládáním. Neváhejte se na nás obrátit a svůj nový brzdový elektromotor můžete mít již na další pracovní den.

Pro více informací ze světa elektromotoru navštivte naše web stránky https://www.kelheim.cz/kategorie-produktu/elektromotory/elektromotory-s-brzdou/.


Zdroj: https://kelheim.cz, https://pixabay.com/

You Might Also Like