Dámské zimní bundy z wilderoben

Zima je cool. Sněhové vločky, jasná rána a křupání sněhu pod botami – úplná pohádka! A taky led, mráz, vlhkost a krutý severák – úplný horor! Aby ses i v hororovém počasí cítila jako v pohádce, je potřeba se pořádně obléct. U nás ve wilderoben máme dámské zimní bundy pro všechny ladies, které si nedají pokoj a i v zimě je to tahá ven, do hor, na skály a tak.

Existuje několik typů dámských zimních bund a vybrat si může být docela výzva. Studené počasí tě nemusí zastihnout jen v horách. Když se dovalí do města, postav se mu čelem oblečená v pořádné větrovce. Pokud ti jde primárně o teplo, hledej dámskou zimní bundu No.1: parku. Poznávací znaky: teplá kapuce a délka po kolena která ochrání tvoje citlivé partie. Bere tě design inspirovaný vintage pracovním oblečením? Pak je tu pro tebe třeba Prairie Dawn Parka ze silného plátna, podšitá super teplým huňatým fleecem. Sportovnější styl? Prošívaná zateplená Nano Puff Parka.

nano air zimni bunda
Nano Air při testovaní v horách

Patagonia dámske zimní bundy

Také Patagonia nabízí dámské zimní bundy určené na specifické outdoorové aktivity jako je lezení, lyžování, turistika a snowboarding. Termoizolaci ve funkčních bundách tvoří buď peří (NFS certifikované kachní a husí) anebo syntetická výplň (Nao Puff/Micro Puff). A další vlastnosti? Například vysoká flexibilita nevyhnutelná pro plný rozsah pohybu při lezení a malý objem. Kapuce se dá buď natáhnout na přilbu, anebo je naopak elastická a vejde se pod ni. Takovou zvládneš obsluhovat jedním pohybem prstu. V Patagonii myslí prakticky na vše – materiály jsou extrémně lehké a stlačitelné, takže celou bundu sbalíš do vlastního pytlíku, šoupneš ji do batohu a můžes ji s sebou nosit i celý rok (vždyť víme, jak zákeřně se dokáže ochladit večer v srpnu – a mít u sebe v tu chvíli péřovku je hotový balzám).

micro puff bunda
Micro Puff se skvěle hodí na lezení

TIP: Přečtěte si také o tom, jaké batohy nabízí wilderoben.


Do extra náročných podmínek je dobré navrch použít hardshell – goráč, který má jednoznačně nejvyšší odolnost proti všem povětrnostním nástrahám. Patagoia Triolet Jacket je přesně ta dámská zimní bunda, ve které se už nemusíš ničeho bát. A navíc v krásných barvách.

Technicky pokročilé, ekologicky udržitelné materiály, zašívací servis a doživotní záruka – co ještě chtít víc? Jedině zážitek s týmem wilderobem při nakupování. Vyber si dámske zimní bundy podle svého gusta.


Zdroje: brandportal.patagonia.com/media/, switchbacktravel.com outdoorgearlab.com, bikepacking.com

You Might Also Like